İşte o uygulamalar

Telefonunuzun şarj ömrünün çabucak tükendiğinden şikayetçiyseniz hangi uygulamaların şarjı hızla bitirdiğini de bilmekte fayda var.Bu uygulamaları ne kadar az kullanırsanız şarj ömrünüz de o oranda artacaktır.İşte şarjı su gibi içen o uygulamalar...

Facebook: Akıllı telefonların popüler uygulaması Facebook hemen her akıllı telefonda boy gösteriyor.Ancak Facebook'un telefonunuzun şarjını yiyen uygulamaların başında yer alır.Özellikle yaz aylarında gelen güncellemeden sonra  iphone'lar başta olmak üzere birçok telefonun bataryasını hızla tüketen Facebook'ta fotoğraf görüntüledikçe  ve video izledikçe hem kotanızı hızla tüketiyor hem de şarjınızı hızla düşürüyorsunuz

Harita:Bir yeri bulmak istediğimizde başucu rehberimiz olan harita uygulamaları tam bir şarj canavarı. Google Maps veya Apple'ın harita uygulamasında fazlaca kalmanız durumunda şarjınızın gözle görülür bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz.

Kamera:Kamera deyip geçmeyin.Her fotoğraf çektiğinizde veya video çekimi yaptığınızda şarj ömrü bundan fazlasıyla etkileniyor.

Hava Durumu:Arka planda çalışan ve sürekli hava durumunun en güncel halini sunan bu uygulamalar ise sürekli güncellendiğinden ve internet  veri transferinde bulunduğundan batarya dostu sayılmaz.

Twitter:Kullanıcıların en sık kullandığı uygulamalardan biri olan Twitter'da  sürekli kullanıcılar twit attığından uygulama sıkça kendini güncelleme yapar.bu da şarj ömrününü kısaltır.

İnstagram:İnstagram tamamen fotoğraflardan oluşan bir uygulamadır.Haliyle Instagram'ı açtıktan sonra yüklenen her fotoğraf şarj ömründen hızla götürecektir.

Mobil oyunlar:Akıllı telefonların olmazsa olmazı mobil oyunlardır.Bu oyunlar diğer uygulamalara göre çok daha hızlı şarj tüketir.Özellikle şarj seviyeniz düşükse oyunlardan uzak durmanızda fayda var.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları