İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, iddiya göre emniyet şeridini kullandığı gerekçesiyle bir zabıtaya önce bağırıp çağırdı, ardından tokatladı.

Arkadaşlarının gözü önünde yapılan bu muameleyi kaldıramayan zabıta ise bayıldı. Yaşanan bu hadise sosyal medyada da büyük tepki çekti. 

Olayın sosyal medyadan yayılmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Geçtiğimiz hafta Kartal Zabıta Müdürlüğü binasının önünde kaydedildiği belirtilen görüntüleri Kanal D Ana Haber paylaştı.

İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, iddiaya göre emniyet şeridini kullandığı için bir zabıta sürücüsünü önce yanına çağırıp azarladı, daha sonra hızını alamayıp tokatladı. Bu muamele karşısında başını eğip tepki vermeden duran zabıta ise, Karali'nin uzaklaşmasından kısa süre sonra bayıldı.

İşte o anlar kameralara böyle yansıdı ????

Karali, gelen tepkilerin ardından özür dileyerek istifa ettiğini açıkladı.

Ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Sosyal medya bu tokatlar karşısında ayağa kalktı...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları