Kocaeli Üniversitesi öğrencisi iki genç otobüste saldırıya uğradı. İddiaya göre, gençlerden biri başını diğerinin omzuna yaslayınca, arkalarında oturan bir şahıs, "Benim çoluk çocuğum var. Kendinizi düzeltin" diyerek saldırdı. Hastaneden darp raporu olan ve savcılığa gidip suç duyurusunda bulunan gençler, şoförün ve otobüsteki yolcuların yaşanan olaya tepki vermediği söyledi...

Özgür Kocaeli’den Ahmet Serimer’in haberine göre, olay 8 Aralık'ta meydana geldi. İddiaya göre, Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan Rozerin Aykul, aynı üniversitede okuyan arkadaşı Yağız Berke Birtane ile akşam saatlerinde Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki 7 numaralı duraktan otobüse bindi.Berke Birtane, başını Rozerin Aykul'un omzuna koyunca, iki sıra arkasından gelen bir kişi, Rozerin Aykul’un başına yumruk atıp “Benim çoluk çocuğum var. Kendinizi düzeltin” dedi. Ardından Yağız Berke Birtane'ye kafa atan saldırgan, gencin gözlüğünü kırdı. Öğrencilerin bu sırada giysileri de yırtıldı. Saldırganın eşi de kavgaya karışıp Rozerin Aykul'a vurdu.

“Aracı durdur, şunları öldüreceğim”

“Aracı durdur, şunları öldüreceğim”

Bu arada şahsın, otobüs şoförüne seslenip “Aracı durdur. Şunları öldüreceğim” dediği, eşinden bıçak istediği önü sürüldü. Şoför, aracı Yeşilova Muhtarlığı önünde durdurdu ve saldırıya uğrayan öğrencileri indirip yoluna devam etti.

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

Öğrenciler polisi arayarak şikayetçi oldu. 112 ekiplerinin yaptığı ilk müdahale sonrası öğrenciler, hastaneye gidip darp raporu aldı, ardından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Rozerin Aykul, otobüsün güvenlik kamerası kayıtlarını talep ettiklerini söyledi, Aykul, “Gün boyu ders çalıştık, yorgunduk Arkadaşım, başını omzuma koydu. Ne olduğunu anlamadan saldırıya uğradık. Şoförün ve diğer yolcuların, bize saldırıyı film izler gibi izlemesi bizi daha çok üzdü” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları